USD në GTQ - Shtetet e Bashkuara Dollar në Guatemalë Quetzal konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Guatemalë Quetzal. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 28.06.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Guatemalë Quetzal ose Guatemalë Quetzal për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Guatemalë Quetzal kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 28.06.2022 01:43
1 USD ($)
=
7,74532 GTQ (Q)
1 USD = 7,745324 GTQ
0,129110 USD = 1 GTQ

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Guatemalë Quetzal?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Guatemalë Quetzal = 7,75

Konvertimi USD në Guatemalë Quetzal

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Guatemalë Quetzal me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYGTQ
USD11.058361.231240.777010.007400.12926
EUR0.9448611.163350.734160.007000.12213
GBP0.812190.8595910.631080.006010.10498
CAD1.286991.362101.5845910.009530.16636
JPY135.05201142.93336166.28130104.93633117.45693
GTQ7.736308.187779.525236.011160.057281

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Guatemalë Quetzal (GTQ)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to GTQ kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Guatemalë Quetzal është monedha në Guatemala. Simbol për USD është $. Simbol për GTQ është Q. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 28, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Guatemalë Quetzal është përditësuar të fundit në Juni 28, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. GTQ faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Guatemalë Quetzal = 7,75.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.