Friday 01 March 2024

1 USD në GTQ - Shtetet e Bashkuara Dollar në Guatemalë Quetzal konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Guatemalë Quetzal. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 01.03.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Guatemalë Quetzal ose Guatemalë Quetzal për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Guatemalë Quetzal kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Guatemalë Quetzal?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

7,81 Guatemalë Quetzal

1 USD = 7,81 GTQ

1 GTQ = 0,128 USD

Shtetet e Bashkuara DollarGuatemalë Quetzal conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 1 mars 2024 në 9:35:10 e paradites, GMT+1

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Guatemalë Quetzal = 7,81

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Guatemalë Quetzal

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Guatemalë Quetzal me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Guatemalë Quetzal (GTQ) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to GTQ (Guatemalë Quetzal) ✅ USD to GTQ Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Guatemalë Quetzal (GTQ) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Guatemalë Quetzal ( GTQ )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Guatemalë Quetzal në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në GTQ Ndryshimet Ndryshimet %
März 1, 2024 e premte 1 USD = 7.814218 GTQ - -
Februar 29, 2024 e enjte 1 USD = 7.79445 GTQ -0.01977 GTQ -0.25297 %
Februar 28, 2024 e mërkurë 1 USD = 7.817704 GTQ +0.023254 GTQ +0.298340 %
Februar 27, 2024 e marte 1 USD = 7.81623 GTQ -0.00147 GTQ -0.01885 %
Februar 26, 2024 e hënë 1 USD = 7.807872 GTQ -0.008358 GTQ -0.106931 %
Februar 25, 2024 të dielën 1 USD = 7.807872 GTQ - -
Februar 24, 2024 e shtune 1 USD = 7.816202 GTQ +0.008330 GTQ +0.106687 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYGTQ
USD11.08111.26500.73650.00670.1281
EUR0.925011.17020.68130.00620.1185
GBP0.79050.854610.58220.00530.1012
CAD1.35771.46781.717510.00900.1739
JPY150.2055162.3808190.0109110.6291119.2373
GTQ7.80808.44099.87725.75080.05201

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Guatemalë Quetzal (GTQ)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to GTQ kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Guatemalë Quetzal është monedha në Guatemala. Simbol për USD është $. Simbol për GTQ është Q. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në März 01, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Guatemalë Quetzal është përditësuar të fundit në März 01, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. GTQ faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Guatemalë Quetzal = 7,81.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.