Sunday 16 June 2024

1 USD në HKD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Hong Kong Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Hong Kong Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 16.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Hong Kong Dollar ose Hong Kong Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Hong Kong Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Hong Kong Dollar?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

7,81 Hong Kong Dollar

1 USD = 7,81 HKD

1 HKD = 0,128 USD

Shtetet e Bashkuara DollarHong Kong Dollar conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 15 qershor 2024 në 6:50:14 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Hong Kong Dollar = 7,81

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Hong Kong Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Hong Kong Dollar me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Hong Kong Dollar (HKD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to HKD (Hong Kong Dollar) ✅ USD to HKD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Hong Kong Dollar (HKD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Hong Kong Dollar ( HKD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Hong Kong Dollar në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në HKD Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 15, 2024 e shtune 1 USD = 7.81054736 HKD - -
Juni 14, 2024 e premte 1 USD = 7.81182867 HKD +0.00128131 HKD +0.01640484 %
Juni 13, 2024 e enjte 1 USD = 7.81036435 HKD -0.00146432 HKD -0.01874487 %
Juni 12, 2024 e mërkurë 1 USD = 7.80896156 HKD -0.00140279 HKD -0.01796061 %
Juni 11, 2024 e marte 1 USD = 7.81164560 HKD +0.00268404 HKD +0.03437124 %
Juni 10, 2024 e hënë 1 USD = 7.81372089 HKD +0.00207529 HKD +0.02656665 %
Juni 9, 2024 të dielën 1 USD = 7.81158458 HKD -0.00213631 HKD -0.02734055 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYHKD
USD11.07201.26590.72720.00640.1280
EUR0.932911.18090.67840.00590.1194
GBP0.78990.846810.57440.00500.1011
CAD1.37521.47411.740910.00870.1761
JPY157.4050168.7356199.2668114.4639120.1529
HKD7.81068.37289.88785.67980.04961

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Hong Kong Dollar (HKD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to HKD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Hong Kong Dollar është monedha në . Simbol për USD është $. Simbol për HKD është HK$. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 16, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Hong Kong Dollar është përditësuar të fundit në Juni 16, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. HKD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Hong Kong Dollar = 7,81.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.