Tuesday 21 May 2024

1 USD në HTG - Shtetet e Bashkuara Dollar në Gurde haitiane konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Gurde haitiane. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 21.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Gurde haitiane ose Gurde haitiane për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Gurde haitiane kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Gurde haitiane?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

133,13 Gurde haitiane

1 USD = 133,13 HTG

1 HTG = 0,00751 USD

Shtetet e Bashkuara DollarGurde haitiane conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 21 maj 2024 në 4:30:15 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Gurde haitiane = 133,13

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Gurde haitiane

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Gurde haitiane me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Gurde haitiane (HTG) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to HTG (Gurde haitiane) ✅ USD to HTG Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Gurde haitiane (HTG) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Gurde haitiane ( HTG )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Gurde haitiane në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në HTG Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 21, 2024 e marte 1 USD = 132.69639066 HTG - -
Mai 20, 2024 e hënë 1 USD = 132.57324672 HTG -0.12314394 HTG -0.09280127 %
Mai 19, 2024 të dielën 1 USD = 132.31013496 HTG -0.26311176 HTG -0.19846520 %
Mai 18, 2024 e shtune 1 USD = 132.97872340 HTG +0.66858845 HTG +0.50531915 %
Mai 17, 2024 e premte 1 USD = 132.76686139 HTG -0.21186201 HTG -0.15932023 %
Mai 16, 2024 e enjte 1 USD = 131.92612137 HTG -0.84074002 HTG -0.63324538 %
Mai 15, 2024 e mërkurë 1 USD = 132.32764324 HTG +0.40152187 HTG +0.30435358 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYHTG
USD11.08711.27080.73370.00640.0075
EUR0.919911.16890.67490.00590.0069
GBP0.78690.855510.57730.00500.0059
CAD1.36301.48181.732110.00870.0102
JPY156.0830169.6831198.3493114.515211.1724
HTG133.1284144.7284169.178797.67380.85291

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Gurde haitiane (HTG)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to HTG kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Gurde haitiane është monedha në Haiti. Simbol për USD është $. Simbol për HTG është G. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 21, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Gurde haitiane është përditësuar të fundit në Mai 21, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. HTG faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Gurde haitiane = 133,13.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.