Tuesday 16 April 2024

USD në IDR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Indonesian Rupiah konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Indonesian Rupiah. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 16.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Indonesian Rupiah ose Indonesian Rupiah për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Indonesian Rupiah kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Indonesian Rupiah?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

16.058,25 Indonesian Rupiah

1 USD = 16.058,25 IDR

1 IDR = 0,0000623 USD

Shtetet e Bashkuara DollarIndonesian Rupiah conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 15 prill 2024 në 1:30:15 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Indonesian Rupiah = 16.058,25

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Indonesian Rupiah

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Indonesian Rupiah me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Indonesian Rupiah (IDR) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to IDR (Indonesian Rupiah) ✅ USD to IDR Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Indonesian Rupiah (IDR) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Indonesian Rupiah ( IDR )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Indonesian Rupiah në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në IDR Ndryshimet Ndryshimet %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 16,074.54990457 IDR - -
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 16,117.79997124 IDR +43.25006667 IDR +0.26905927 %
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 16,117.79997124 IDR - -
April 12, 2024 e premte 1 USD = 16,106.85000815 IDR -10.94996309 IDR -0.06793708 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 15,967.44990628 IDR -139.40010187 IDR -0.86547091 %
April 10, 2024 e mërkurë 1 USD = 15,835.54996723 IDR -131.89993905 IDR -0.82605513 %
April 9, 2024 e marte 1 USD = 15,894.49993877 IDR +58.94997154 IDR +0.37226349 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYIDR
USD11.06431.24480.72710.00650.0001
EUR0.939611.16950.68320.00610.0001
GBP0.80340.855110.58420.00520.0000
CAD1.37531.46371.711910.00890.0001
JPY154.2330164.1562191.9825112.148610.0096
IDR16,084.000017,118.833520,020.663011,695.2856104.28381

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Indonesian Rupiah (IDR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to IDR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Indonesian Rupiah është monedha në Indonezi. Simbol për USD është $. Simbol për IDR është Rp. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 16, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Indonesian Rupiah është përditësuar të fundit në April 16, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. IDR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Indonesian Rupiah = 16.058,25.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.