Saturday 20 July 2024

1 USD në IDR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Indonesian Rupiah konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Indonesian Rupiah. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 20.07.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Indonesian Rupiah ose Indonesian Rupiah për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Indonesian Rupiah kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Indonesian Rupiah?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

16.213,05 Indonesian Rupiah

1 USD = 16.213,05 IDR

1 IDR = 0,0000617 USD

Shtetet e Bashkuara DollarIndonesian Rupiah conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 20 korrik 2024 në 5:35:09 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Indonesian Rupiah = 16.213,05

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Indonesian Rupiah

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Indonesian Rupiah me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Indonesian Rupiah (IDR) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to IDR (Indonesian Rupiah) ✅ USD to IDR Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Indonesian Rupiah (IDR) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Indonesian Rupiah ( IDR )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Indonesian Rupiah në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në IDR Ndryshimet Ndryshimet %
Juli 20, 2024 e shtune 1 USD = 16,213.05011426 IDR - -
Juli 19, 2024 e premte 1 USD = 16,196.39987719 IDR -16.65023707 IDR -0.10269651 %
Juli 18, 2024 e enjte 1 USD = 16,159.45007711 IDR -36.94980008 IDR -0.22813588 %
Juli 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 16,159.29993000 IDR -0.15014710 IDR -0.00092916 %
Juli 16, 2024 e marte 1 USD = 16,174.85012990 IDR +15.55019990 IDR +0.09623065 %
Juli 15, 2024 e hënë 1 USD = 16,175.00004286 IDR +0.14991296 IDR +0.00092683 %
Juli 14, 2024 të dielën 1 USD = 16,114.54995607 IDR -60.45008679 IDR -0.37372542 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYIDR
USD11.08931.29170.72610.00630.0001
EUR0.918111.18580.66660.00580.0001
GBP0.77420.843310.56220.00490.0000
CAD1.37721.50011.778910.00870.0001
JPY157.4850171.5430203.4233114.355810.0097
IDR16,213.050017,660.312620,942.385011,772.9006102.94981

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Indonesian Rupiah (IDR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to IDR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Indonesian Rupiah është monedha në Indonezi. Simbol për USD është $. Simbol për IDR është Rp. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juli 20, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Indonesian Rupiah është përditësuar të fundit në Juli 20, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. IDR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Indonesian Rupiah = 16.213,05.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.