Saturday 25 May 2024

1 USD në INR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupia indiane konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rupia indiane. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 25.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rupia indiane ose Rupia indiane për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Rupia indiane kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupia indiane?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

83,06 Rupia indiane

1 USD = 83,06 INR

1 INR = 0,0120 USD

Shtetet e Bashkuara DollarRupia indiane conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 24 maj 2024 në 4:45:13 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Rupia indiane = 83,06

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Rupia indiane

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Rupia indiane me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Rupia indiane (INR) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to INR (Rupia indiane) ✅ USD to INR Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Rupia indiane (INR) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Rupia indiane ( INR )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupia indiane në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në INR Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 24, 2024 e premte 1 USD = 83.10479515 INR - -
Mai 23, 2024 e enjte 1 USD = 83.24315325 INR +0.13835810 INR +0.16648631 %
Mai 22, 2024 e mërkurë 1 USD = 83.27088017 INR +0.02772692 INR +0.03330835 %
Mai 21, 2024 e marte 1 USD = 83.29862557 INR +0.02774540 INR +0.03331945 %
Mai 20, 2024 e hënë 1 USD = 83.30556481 INR +0.00693924 INR +0.00833056 %
Mai 19, 2024 të dielën 1 USD = 83.29862557 INR -0.00693924 INR -0.00832986 %
Mai 18, 2024 e shtune 1 USD = 83.29862557 INR - -

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYINR
USD11.08551.27420.73110.00640.0120
EUR0.921311.17390.67360.00590.0111
GBP0.78480.851910.57380.00500.0094
CAD1.36781.48471.742810.00870.0165
JPY156.9650170.3827200.0049114.761511.8898
INR83.058890.1588105.833560.72660.52921

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Rupia indiane (INR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to INR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Rupia indiane është monedha në Indi. Simbol për USD është $. Simbol për INR është ₹. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 25, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Rupia indiane është përditësuar të fundit në Mai 25, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. INR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupia indiane = 83,06.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.