USD në IQD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar irakian konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dinar irakian. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 18.01.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dinar irakian ose Dinar irakian për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dinar irakian kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 18.01.2022 21:16
1 USD ($)
=
1.459,30380 IQD (د.ع)
1 USD = 1.459,303800 IQD
0,000685 USD = 1 IQD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar irakian?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dinar irakian = 1.459,30

Konvertimi USD në Dinar irakian

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dinar irakian me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYIQD
USD11.139971.364510.799480.008710.00069
EUR0.8772211.196970.701310.007640.00060
GBP0.732870.8354510.585910.006380.00050
CAD1.250821.425891.7067510.010890.00086
JPY114.82350130.89551156.6775691.7989510.07871
IQD1,458.852381,663.049971,990.615431,166.3214612.705171

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dinar irakian (IQD)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to IQD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dinar irakian është monedha në Irak. Simbol për USD është $. Simbol për IQD është د.ع. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 19, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Dinar irakian është përditësuar të fundit në Januar 19, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. IQD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar irakian = 1.459,30.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.