USD në JOD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar jordanez konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dinar jordanez. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 28.06.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dinar jordanez ose Dinar jordanez për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dinar jordanez kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 28.06.2022 07:18
1 USD ($)
=
0,70900 JOD
1 USD = 0,709000 JOD
1,410437 USD = 1 JOD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar jordanez?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dinar jordanez = 0,71

Konvertimi USD në Dinar jordanez

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dinar jordanez me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYJOD
USD11.058361.231240.777010.007401.41048
EUR0.9448611.163350.734160.007001.33270
GBP0.812190.8595910.631080.006011.14558
CAD1.286991.362101.5845910.009531.81527
JPY135.05201142.93336166.28130104.936331190.48776
JOD0.708980.750350.872920.550880.005251

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dinar jordanez (JOD)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to JOD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dinar jordanez është monedha në Jordan. Simbol për USD është $. Simbol për JOD është . Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 28, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Dinar jordanez është përditësuar të fundit në Juni 28, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. JOD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar jordanez = 0,71.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.