Thursday 18 April 2024

1 USD në JOD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar jordanez konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dinar jordanez. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 18.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dinar jordanez ose Dinar jordanez për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dinar jordanez kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar jordanez?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

0,709 Dinar jordanez

1 USD = 0,709 JOD

1 JOD = 1,41 USD

Shtetet e Bashkuara DollarDinar jordanez conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 17 prill 2024 në 1:40:12 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dinar jordanez = 0,709

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Dinar jordanez

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dinar jordanez me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Dinar jordanez (JOD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to JOD (Dinar jordanez) ✅ USD to JOD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Dinar jordanez (JOD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Dinar jordanez ( JOD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar jordanez në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në JOD Ndryshimet Ndryshimet %
April 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 0.70870316 JOD - -
April 16, 2024 e marte 1 USD = 0.70890211 JOD +0.00019895 JOD +0.02807252 %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 0.70869964 JOD -0.00020247 JOD -0.02856060 %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 0.70880413 JOD +0.00010448 JOD +0.01474313 %
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 0.70880413 JOD - -
April 12, 2024 e premte 1 USD = 0.70880161 JOD -0.00000251 JOD -0.00035440 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 0.70889909 JOD +0.00009748 JOD +0.01375264 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYJOD
USD11.06431.24560.72430.00651.4110
EUR0.939611.17030.68060.00611.3258
GBP0.80280.854510.58150.00521.1328
CAD1.38061.46941.719610.00891.9480
JPY154.3355164.2627192.2369111.79161217.7724
JOD0.70870.75430.88270.51330.00461

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dinar jordanez (JOD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to JOD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dinar jordanez është monedha në Jordan. Simbol për USD është $. Simbol për JOD është . Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 18, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Dinar jordanez është përditësuar të fundit në April 18, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. JOD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar jordanez = 0,709.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.