Monday 20 May 2024

10 USD në JPY - Shtetet e Bashkuara Dollar në Jen japonez konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Jen japonez. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 20.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Jen japonez ose Jen japonez për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Jen japonez kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Jen japonez?

Amount
From
To

10 Shtetet e Bashkuara Dollar =

1.561,57 Jen japonez

1 USD = 156,16 JPY

1 JPY = 0,00640 USD

Shtetet e Bashkuara DollarJen japonez conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 20 maj 2024 në 4:25:11 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Jen japonez = 156,16

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Jen japonez

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Jen japonez me një shumë 10 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 10 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Jen japonez (JPY) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 10 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to JPY (Jen japonez) ✅ USD to JPY Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Jen japonez (JPY) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 10 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Jen japonez ( JPY )

Krahasoni koston e 10 Shtetet e Bashkuara Dollar në Jen japonez në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 10 USD në JPY Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 20, 2024 e hënë 10 USD = 1,561.03652825 JPY - -
Mai 19, 2024 të dielën 10 USD = 1,556.42023346 JPY -0.46162948 JPY -0.29571984 %
Mai 18, 2024 e shtune 10 USD = 1,556.66251557 JPY +0.02422821 JPY +0.01556663 %
Mai 17, 2024 e premte 10 USD = 1,557.38981467 JPY +0.07272991 JPY +0.04672169 %
Mai 16, 2024 e enjte 10 USD = 1,554.48468833 JPY -0.29051263 JPY -0.18653816 %
Mai 15, 2024 e mërkurë 10 USD = 1,555.93589544 JPY +0.14512071 JPY +0.09335615 %
Mai 14, 2024 e marte 10 USD = 1,564.45556946 JPY +0.85196740 JPY +0.54755945 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPY
USD11.08691.27040.73460.0064
EUR0.920011.16880.67580.0059
GBP0.78720.855610.57820.0050
CAD1.36131.47971.729410.0087
JPY156.0960169.6641198.3053114.66441

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Jen japonez (JPY)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to JPY kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Jen japonez është monedha në Japoni. Simbol për USD është $. Simbol për JPY është ¥. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 20, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Jen japonez është përditësuar të fundit në Mai 20, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. JPY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Jen japonez = 156,16.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.