USD në KES - Shtetet e Bashkuara Dollar në Kenyan Shilling konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kenyan Shilling. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 22.01.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kenyan Shilling ose Kenyan Shilling për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Kenyan Shilling kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 22.01.2022 10:10
1 USD ($)
=
113,59364 KES (KSh)
1 USD = 113,593640 KES
0,008803 USD = 1 KES

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Kenyan Shilling?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Kenyan Shilling = 113,59

Konvertimi USD në Kenyan Shilling

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Kenyan Shilling me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYKES
USD11.134471.355500.794910.008800.00881
EUR0.8814711.194830.700680.007750.00776
GBP0.737740.8369410.586430.006490.00650
CAD1.258011.427181.7052310.011070.01108
JPY113.66850128.95408154.0776990.3561611.00104
KES113.55039128.82007153.9175890.262270.998961

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Kenyan Shilling (KES)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to KES kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Kenyan Shilling është monedha në Kenya. Simbol për USD është $. Simbol për KES është KSh. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 22, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Kenyan Shilling është përditësuar të fundit në Januar 22, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. KES faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Kenyan Shilling = 113,59.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.