Wednesday 17 April 2024

1 USD në KES - Shtetet e Bashkuara Dollar në Kenyan Shilling konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kenyan Shilling. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kenyan Shilling ose Kenyan Shilling për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Kenyan Shilling kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Kenyan Shilling?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

131,50 Kenyan Shilling

1 USD = 131,50 KES

1 KES = 0,00760 USD

Shtetet e Bashkuara DollarKenyan Shilling conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 16 prill 2024 në 1:35:11 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Kenyan Shilling = 131,50

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Kenyan Shilling

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Kenyan Shilling me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Kenyan Shilling (KES) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to KES (Kenyan Shilling) ✅ USD to KES Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Kenyan Shilling (KES) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Kenyan Shilling ( KES )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Kenyan Shilling në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në KES Ndryshimet Ndryshimet %
April 16, 2024 e marte 1 USD = 130.49719431 KES - -
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 127.46972594 KES -3.02746837 KES -2.31994901 %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 127.19409819 KES -0.27562775 KES -0.21622997 %
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 130.00520021 KES +2.81110201 KES +2.21008840 %
April 12, 2024 e premte 1 USD = 130.05592405 KES +0.05072384 KES +0.03901678 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 130.00520021 KES -0.05072384 KES -0.03900156 %
April 10, 2024 e mërkurë 1 USD = 130.14055180 KES +0.13535159 KES +0.10411244 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYKES
USD11.06281.24280.72330.00650.0076
EUR0.941011.16940.68060.00610.0071
GBP0.80470.855210.58200.00520.0061
CAD1.38261.46941.718310.00890.0105
JPY154.6660164.3722192.2129111.864011.1717
KES131.9996140.2834164.044095.47030.85341

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Kenyan Shilling (KES)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to KES kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Kenyan Shilling është monedha në Kenya. Simbol për USD është $. Simbol për KES është KSh. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 17, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Kenyan Shilling është përditësuar të fundit në April 17, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. KES faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Kenyan Shilling = 131,50.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.