Monday 17 June 2024

1 USD në KHR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Riel kamboxhiane konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Riel kamboxhiane. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Riel kamboxhiane ose Riel kamboxhiane për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Riel kamboxhiane kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Riel kamboxhiane?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

4.117,72 Riel kamboxhiane

1 USD = 4.117,72 KHR

1 KHR = 0,000243 USD

Shtetet e Bashkuara DollarRiel kamboxhiane conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 17 qershor 2024 në 7:00:22 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Riel kamboxhiane = 4.117,72

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Riel kamboxhiane

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Riel kamboxhiane me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Riel kamboxhiane (KHR) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to KHR (Riel kamboxhiane) ✅ USD to KHR Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Riel kamboxhiane (KHR) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Riel kamboxhiane ( KHR )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Riel kamboxhiane në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në KHR Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 17, 2024 e hënë 1 USD = 4,115.22633745 KHR - -
Juni 16, 2024 të dielën 1 USD = 4,115.22633745 KHR - -
Juni 15, 2024 e shtune 1 USD = 4,115.22633745 KHR - -
Juni 14, 2024 e premte 1 USD = 4,132.23140496 KHR +17.00506751 KHR +0.41322314 %
Juni 13, 2024 e enjte 1 USD = 4,098.36065574 KHR -33.87074922 KHR -0.81967213 %
Juni 12, 2024 e mërkurë 1 USD = 4,115.22633745 KHR +16.86568171 KHR +0.41152263 %
Juni 11, 2024 e marte 1 USD = 4,132.23140496 KHR +17.00506751 KHR +0.41322314 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYKHR
USD11.07111.26870.72770.00630.0002
EUR0.933611.18450.67950.00590.0002
GBP0.78820.844210.57360.00500.0002
CAD1.37411.47181.743410.00870.0003
JPY157.8115169.0282200.2201114.846810.0383
KHR4,117.71574,410.38915,224.26792,996.652926.09261

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Riel kamboxhiane (KHR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to KHR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Riel kamboxhiane është monedha në Kamboxhi. Simbol për USD është $. Simbol për KHR është ៛. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 17, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Riel kamboxhiane është përditësuar të fundit në Juni 17, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. KHR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Riel kamboxhiane = 4.117,72.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.