Sunday 25 February 2024

1 USD në KPW - Shtetet e Bashkuara Dollar në Koreja e Veriut Won konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Koreja e Veriut Won. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 25.02.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Koreja e Veriut Won ose Koreja e Veriut Won për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Koreja e Veriut Won kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Koreja e Veriut Won?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

900,09 Koreja e Veriut Won

1 USD = 900,09 KPW

1 KPW = 0,00111 USD

Shtetet e Bashkuara DollarKoreja e Veriut Won conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 24 shkurt 2024 në 11:00:14 e pasdites, GMT+1

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Koreja e Veriut Won = 900,09

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Koreja e Veriut Won

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Koreja e Veriut Won me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Koreja e Veriut Won (KPW) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to KPW (Koreja e Veriut Won) ✅ USD to KPW Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Koreja e Veriut Won (KPW) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Koreja e Veriut Won ( KPW )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Koreja e Veriut Won në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në KPW Ndryshimet Ndryshimet %
Februar 24, 2024 e shtune 1 USD = 899.999196 KPW - -
Februar 23, 2024 e premte 1 USD = 899.98937 KPW -0.00983 KPW -0.00109 %
Februar 22, 2024 e enjte 1 USD = 899.980907 KPW -0.008463 KPW -0.000940 %
Februar 21, 2024 e mërkurë 1 USD = 900.045302 KPW +0.064395 KPW +0.007155 %
Februar 20, 2024 e marte 1 USD = 900.003321 KPW -0.041981 KPW -0.004664 %
Februar 19, 2024 e hënë 1 USD = 899.999848 KPW -0.003473 KPW -0.000386 %
Februar 18, 2024 të dielën 1 USD = 900 KPW - -

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYKPW
USD11.08341.26790.74150.00660.0011
EUR0.923111.17030.68440.00610.0010
GBP0.78870.854510.58480.00520.0009
CAD1.34871.46111.710010.00900.0015
JPY150.4850163.0302190.7999111.582010.1672
KPW900.0173975.04721,141.1316667.34685.98081

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Koreja e Veriut Won (KPW)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to KPW kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Koreja e Veriut Won është monedha në Kore, Veri. Simbol për USD është $. Simbol për KPW është ₩. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Februar 25, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Koreja e Veriut Won është përditësuar të fundit në Februar 25, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. KPW faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Koreja e Veriut Won = 900,09.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.