Friday 19 April 2024

1 USD në KRW - Shtetet e Bashkuara Dollar në Koreja e Jugut fitoi konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Koreja e Jugut fitoi. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 19.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Koreja e Jugut fitoi ose Koreja e Jugut fitoi për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Koreja e Jugut fitoi kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Koreja e Jugut fitoi?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

1.374,41 Koreja e Jugut fitoi

1 USD = 1.374,41 KRW

1 KRW = 0,000728 USD

Shtetet e Bashkuara DollarKoreja e Jugut fitoi conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 18 prill 2024 në 1:45:12 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Koreja e Jugut fitoi = 1.374,41

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Koreja e Jugut fitoi

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Koreja e Jugut fitoi me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Koreja e Jugut fitoi (KRW) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to KRW (Koreja e Jugut fitoi) ✅ USD to KRW Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Koreja e Jugut fitoi (KRW) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Koreja e Jugut fitoi ( KRW )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Koreja e Jugut fitoi në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në KRW Ndryshimet Ndryshimet %
April 18, 2024 e enjte 1 USD = 1,375.51581843 KRW - -
April 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 1,383.12586445 KRW +7.61004602 KRW +0.55325035 %
April 16, 2024 e marte 1 USD = 1,392.75766017 KRW +9.63179571 KRW +0.69637883 %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 1,383.12586445 KRW -9.63179571 KRW -0.69156293 %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 1,381.21546961 KRW -1.91039484 KRW -0.13812155 %
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 1,381.21546961 KRW - -
April 12, 2024 e premte 1 USD = 1,379.31034483 KRW -1.90512479 KRW -0.13793103 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYKRW
USD11.06601.24390.72690.00650.0007
EUR0.938111.16690.68190.00610.0007
GBP0.80390.857010.58440.00520.0006
CAD1.37571.46651.711210.00890.0010
JPY154.6070164.8060192.3140112.382610.1120
KRW1,380.03021,471.06721,716.60491,003.13308.92611

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Koreja e Jugut fitoi (KRW)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to KRW kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Koreja e Jugut fitoi është monedha në Kore, Jug. Simbol për USD është $. Simbol për KRW është ₩. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 19, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Koreja e Jugut fitoi është përditësuar të fundit në April 19, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. KRW faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Koreja e Jugut fitoi = 1.374,41.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.