Saturday 24 February 2024

USD në KWD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Kuvajtit Dinar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kuvajtit Dinar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 24.02.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kuvajtit Dinar ose Kuvajtit Dinar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Kuvajtit Dinar kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Kuvajtit Dinar?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

0,308 Kuvajtit Dinar

1 USD = 0,308 KWD

1 KWD = 3,25 USD

Shtetet e Bashkuara DollarKuvajtit Dinar conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 23 shkurt 2024 në 9:00:28 e paradites, GMT+1

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Kuvajtit Dinar = 0,308

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Kuvajtit Dinar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Kuvajtit Dinar me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Kuvajtit Dinar (KWD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to KWD (Kuvajtit Dinar) ✅ USD to KWD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Kuvajtit Dinar (KWD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Kuvajtit Dinar ( KWD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Kuvajtit Dinar në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në KWD Ndryshimet Ndryshimet %
Februar 23, 2024 e premte 1 USD = 0.30775007 KWD - -
Februar 22, 2024 e enjte 1 USD = 0.30766978 KWD -0.00008029 KWD -0.02609040 %
Februar 21, 2024 e mërkurë 1 USD = 0.30769013 KWD +0.00002035 KWD +0.00661534 %
Februar 20, 2024 e marte 1 USD = 0.30797033 KWD +0.00028020 KWD +0.09106683 %
Februar 19, 2024 e hënë 1 USD = 0.30796976 KWD -0.00000057 KWD -0.00018478 %
Februar 18, 2024 të dielën 1 USD = 0.30797043 KWD +0.00000066 KWD +0.00021558 %
Februar 17, 2024 e shtune 1 USD = 0.30797043 KWD - -

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYKWD
USD11.08271.26800.74050.00663.2488
EUR0.923611.17110.68400.00613.0006
GBP0.78860.853910.58400.00522.5622
CAD1.35041.46211.712310.00904.3871
JPY150.4850162.9326190.8149111.44071488.8989
KWD0.30780.33330.39030.22790.00201

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Kuvajtit Dinar (KWD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to KWD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Kuvajtit Dinar është monedha në Kuwait. Simbol për USD është $. Simbol për KWD është ك. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Februar 24, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Kuvajtit Dinar është përditësuar të fundit në Februar 24, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. KWD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Kuvajtit Dinar = 0,308.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.