Monday 15 April 2024

1 USD në KWD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Kuvajtit Dinar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kuvajtit Dinar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 15.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kuvajtit Dinar ose Kuvajtit Dinar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Kuvajtit Dinar kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Kuvajtit Dinar?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

0,308 Kuvajtit Dinar

1 USD = 0,308 KWD

1 KWD = 3,25 USD

Shtetet e Bashkuara DollarKuvajtit Dinar conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 15 prill 2024 në 1:30:15 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Kuvajtit Dinar = 0,308

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Kuvajtit Dinar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Kuvajtit Dinar me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Kuvajtit Dinar (KWD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to KWD (Kuvajtit Dinar) ✅ USD to KWD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Kuvajtit Dinar (KWD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Kuvajtit Dinar ( KWD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Kuvajtit Dinar në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në KWD Ndryshimet Ndryshimet %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 0.30796000 KWD - -
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 0.30791040 KWD -0.00004959 KWD -0.01610371 %
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 0.30791040 KWD - -
April 12, 2024 e premte 1 USD = 0.30789817 KWD -0.00001223 KWD -0.00397189 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 0.30779004 KWD -0.00010813 KWD -0.03511884 %
April 10, 2024 e mërkurë 1 USD = 0.30741979 KWD -0.00037025 KWD -0.12029336 %
April 9, 2024 e marte 1 USD = 0.30749003 KWD +0.00007023 KWD +0.02284651 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYKWD
USD11.06521.24850.72680.00653.2476
EUR0.938811.17210.68230.00613.0488
GBP0.80090.853210.58210.00522.6011
CAD1.37581.46561.717810.00894.4682
JPY153.8750163.9095192.1175111.84121499.7240
KWD0.30790.32800.38440.22380.00201

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Kuvajtit Dinar (KWD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to KWD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Kuvajtit Dinar është monedha në Kuwait. Simbol për USD është $. Simbol për KWD është ك. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 15, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Kuvajtit Dinar është përditësuar të fundit në April 15, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. KWD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Kuvajtit Dinar = 0,308.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.