USD në KZT - Shtetet e Bashkuara Dollar në Kazakhstani Tenge konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kazakhstani Tenge. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.05.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kazakhstani Tenge ose Kazakhstani Tenge për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Kazakhstani Tenge kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 17.05.2022 12:08
1 USD ($)
=
432,53099 KZT (₸)
1 USD = 432,530990 KZT
0,002312 USD = 1 KZT

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Kazakhstani Tenge?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Kazakhstani Tenge = 432,53

Konvertimi USD në Kazakhstani Tenge

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Kazakhstani Tenge me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYKZT
USD11.046981.245620.773080.007720.00231
EUR0.9551311.189730.738400.007380.00221
GBP0.802810.8405210.620640.006200.00185
CAD1.293521.354291.6112410.009990.00299
JPY129.49450135.57788161.30155100.1101610.29915
KZT432.86815453.20339539.19128334.643573.342751

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Kazakhstani Tenge (KZT)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to KZT kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Kazakhstani Tenge është monedha në Kazahstan. Simbol për USD është $. Simbol për KZT është ₸. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 17, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Kazakhstani Tenge është përditësuar të fundit në Mai 17, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. KZT faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Kazakhstani Tenge = 432,53.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.