USD në LAK - Shtetet e Bashkuara Dollar në Kip Laotian konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kip Laotian. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 28.06.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kip Laotian ose Kip Laotian për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Kip Laotian kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 28.06.2022 07:11
1 USD ($)
=
14.928,74400 LAK (₭)
1 USD = 14.928,744000 LAK
0,000067 USD = 1 LAK

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Kip Laotian?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Kip Laotian = 14.928,74

Konvertimi USD në Kip Laotian

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Kip Laotian me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYLAK
USD11.058361.231240.777010.007400.00007
EUR0.9448611.163350.734160.007000.00006
GBP0.812190.8595910.631080.006010.00005
CAD1.286991.362101.5845910.009530.00009
JPY135.05201142.93336166.28130104.9363310.00901
LAK14,988.7282915,863.4382718,454.7067611,646.34402110.984861

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Kip Laotian (LAK)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to LAK kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Kip Laotian është monedha në Laos. Simbol për USD është $. Simbol për LAK është ₭. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 28, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Kip Laotian është përditësuar të fundit në Juni 28, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. LAK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Kip Laotian = 14.928,74.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.