Sunday 03 March 2024

1 USD në LAK - Shtetet e Bashkuara Dollar në Kip Laotian konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kip Laotian. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 03.03.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kip Laotian ose Kip Laotian për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Kip Laotian kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Kip Laotian?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

20.823,62 Kip Laotian

1 USD = 20.823,62 LAK

1 LAK = 0,0000480 USD

Shtetet e Bashkuara DollarKip Laotian conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 3 mars 2024 në 9:45:13 e paradites, GMT+1

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Kip Laotian = 20.823,62

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Kip Laotian

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Kip Laotian me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Kip Laotian (LAK) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to LAK (Kip Laotian) ✅ USD to LAK Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Kip Laotian (LAK) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Kip Laotian ( LAK )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Kip Laotian në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në LAK Ndryshimet Ndryshimet %
März 3, 2024 të dielën 1 USD = 20,823.62171676 LAK - -
März 2, 2024 e shtune 1 USD = 20,875.00026877 LAK +51.37855201 LAK +0.24673207 %
März 1, 2024 e premte 1 USD = 20,877.99963877 LAK +2.99937000 LAK +0.01436824 %
Februar 29, 2024 e enjte 1 USD = 20,826.52869897 LAK -51.47093980 LAK -0.24653195 %
Februar 28, 2024 e mërkurë 1 USD = 20,869.99974893 LAK +43.47104997 LAK +0.20872922 %
Februar 27, 2024 e marte 1 USD = 20,872.99942476 LAK +2.99967583 LAK +0.01437315 %
Februar 26, 2024 e hënë 1 USD = 20,847.13717835 LAK -25.86224641 LAK -0.12390288 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYLAK
USD11.08511.26570.73630.00670.0000
EUR0.921611.16650.67860.00610.0000
GBP0.79010.857310.58170.00530.0000
CAD1.35821.47371.719010.00900.0001
JPY150.0950162.8628189.9751110.514310.0072
LAK20,823.621522,594.977426,356.445715,332.3429138.73631

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Kip Laotian (LAK)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to LAK kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Kip Laotian është monedha në Laos. Simbol për USD është $. Simbol për LAK është ₭. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në März 03, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Kip Laotian është përditësuar të fundit në März 03, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. LAK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Kip Laotian = 20.823,62.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.