USD në LKR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Sri Lanka konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rupee Sri Lanka. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 19.08.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rupee Sri Lanka ose Rupee Sri Lanka për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Rupee Sri Lanka kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 19.08.2022 16:07
1 USD ($)
=
360,05702 LKR (₨)
1 USD = 360,057020 LKR
0,002777 USD = 1 LKR

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Sri Lanka?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Rupee Sri Lanka = 360,06

Konvertimi USD në Rupee Sri Lanka

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Rupee Sri Lanka me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYLKR
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.172280.765160.007250.00276
GBPinf0.8530410.652720.006180.00235
CADinf1.306911.5320610.009470.00360
JPYinf138.01589161.79293105.6048510.38051
LKRinf362.71759425.20571277.538622.628091

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Rupee Sri Lanka (LKR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to LKR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Rupee Sri Lanka është monedha në Sri Lanka. Simbol për USD është $. Simbol për LKR është ₨. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në August 19, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Rupee Sri Lanka është përditësuar të fundit në August 19, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. LKR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Sri Lanka = 360,06.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.