Saturday 25 May 2024

1 USD në LKR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Sri Lanka konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rupee Sri Lanka. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 25.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rupee Sri Lanka ose Rupee Sri Lanka për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Rupee Sri Lanka kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Sri Lanka?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

299,70 Rupee Sri Lanka

1 USD = 299,70 LKR

1 LKR = 0,00334 USD

Shtetet e Bashkuara DollarRupee Sri Lanka conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 24 maj 2024 në 4:45:13 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Rupee Sri Lanka = 299,70

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Rupee Sri Lanka

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Rupee Sri Lanka me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Rupee Sri Lanka (LKR) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to LKR (Rupee Sri Lanka) ✅ USD to LKR Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Rupee Sri Lanka (LKR) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Rupee Sri Lanka ( LKR )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Sri Lanka në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në LKR Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 24, 2024 e premte 1 USD = 301.11412225 LKR - -
Mai 23, 2024 e enjte 1 USD = 300.30030030 LKR -0.81382195 LKR -0.27027027 %
Mai 22, 2024 e mërkurë 1 USD = 300.12004802 LKR -0.18025228 LKR -0.06002401 %
Mai 21, 2024 e marte 1 USD = 299.94001200 LKR -0.18003602 LKR -0.05998800 %
Mai 20, 2024 e hënë 1 USD = 298.68578256 LKR -1.25422944 LKR -0.41816010 %
Mai 19, 2024 të dielën 1 USD = 298.15146094 LKR -0.53432161 LKR -0.17889088 %
Mai 18, 2024 e shtune 1 USD = 299.67036260 LKR +1.51890166 LKR +0.50943962 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYLKR
USD11.08551.27420.73110.00640.0033
EUR0.921311.17390.67360.00590.0031
GBP0.78480.851910.57380.00500.0026
CAD1.36781.48471.742810.00870.0046
JPY156.9650170.3827200.0049114.761510.5244
LKR299.3391324.9271381.4180218.85511.90701

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Rupee Sri Lanka (LKR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to LKR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Rupee Sri Lanka është monedha në Sri Lanka. Simbol për USD është $. Simbol për LKR është ₨. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 25, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Rupee Sri Lanka është përditësuar të fundit në Mai 25, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. LKR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Sri Lanka = 299,70.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.