Thursday 30 May 2024

1 USD në MDL - Shtetet e Bashkuara Dollar në Leo moldave konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Leo moldave. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 30.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Leo moldave ose Leo moldave për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Leo moldave kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Leo moldave?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

17,70 Leo moldave

1 USD = 17,70 MDL

1 MDL = 0,0565 USD

Shtetet e Bashkuara DollarLeo moldave conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 29 maj 2024 në 5:10:15 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Leo moldave = 17,70

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Leo moldave

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Leo moldave me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Leo moldave (MDL) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to MDL (Leo moldave) ✅ USD to MDL Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Leo moldave (MDL) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Leo moldave ( MDL )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Leo moldave në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në MDL Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 29, 2024 e mërkurë 1 USD = 17.70287495 MDL - -
Mai 28, 2024 e marte 1 USD = 17.69566987 MDL -0.00720508 MDL -0.04070004 %
Mai 27, 2024 e hënë 1 USD = 17.72044230 MDL +0.02477243 MDL +0.13999149 %
Mai 26, 2024 të dielën 1 USD = 17.71950031 MDL -0.00094199 MDL -0.00531585 %
Mai 25, 2024 e shtune 1 USD = 17.71950031 MDL - -
Mai 24, 2024 e premte 1 USD = 17.74843370 MDL +0.02893339 MDL +0.16328559 %
Mai 23, 2024 e enjte 1 USD = 17.68033946 MDL -0.06809424 MDL -0.38366337 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYMDL
USD11.08551.26640.73140.00640.0564
EUR0.921311.16670.67380.00590.0520
GBP0.78960.857110.57760.00500.0446
CAD1.36721.48401.731410.00870.0772
JPY156.9550170.3718198.7756114.804518.8577
MDL17.719619.234322.441012.96100.11291

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Leo moldave (MDL)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to MDL kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Leo moldave është monedha në Moldavi. Simbol për USD është $. Simbol për MDL është . Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 30, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Leo moldave është përditësuar të fundit në Mai 30, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MDL faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Leo moldave = 17,70.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.