USD në MGA - Shtetet e Bashkuara Dollar në Malagasy Ariary konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Malagasy Ariary. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.05.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Malagasy Ariary ose Malagasy Ariary për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Malagasy Ariary kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 17.05.2022 13:27
1 USD ($)
=
3.997,22530 MGA (Ar)
1 USD = 3.997,225300 MGA
0,000250 USD = 1 MGA

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Malagasy Ariary?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Malagasy Ariary = 3.997,23

Konvertimi USD në Malagasy Ariary

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Malagasy Ariary me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMGA
USD11.046981.245620.773080.007720.00025
EUR0.9551311.189730.738400.007380.00024
GBP0.802810.8405210.620640.006200.00020
CAD1.293521.354291.6112410.009990.00032
JPY129.49450135.57788161.30155100.1101610.03237
MGA3,999.999914,187.911504,982.498863,092.3371230.889341

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Malagasy Ariary (MGA)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to MGA kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Malagasy Ariary është monedha në Madagaskar. Simbol për USD është $. Simbol për MGA është Ar. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 17, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Malagasy Ariary është përditësuar të fundit në Mai 17, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MGA faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Malagasy Ariary = 3.997,23.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.