Sunday 03 March 2024

1 USD në MGA - Shtetet e Bashkuara Dollar në Malagasy Ariary konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Malagasy Ariary. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 03.03.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Malagasy Ariary ose Malagasy Ariary për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Malagasy Ariary kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Malagasy Ariary?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

4.488,46 Malagasy Ariary

1 USD = 4.488,46 MGA

1 MGA = 0,000223 USD

Shtetet e Bashkuara DollarMalagasy Ariary conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 3 mars 2024 në 9:45:13 e paradites, GMT+1

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Malagasy Ariary = 4.488,46

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Malagasy Ariary

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Malagasy Ariary me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Malagasy Ariary (MGA) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to MGA (Malagasy Ariary) ✅ USD to MGA Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Malagasy Ariary (MGA) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Malagasy Ariary ( MGA )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Malagasy Ariary në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në MGA Ndryshimet Ndryshimet %
März 3, 2024 të dielën 1 USD = 4,484.30493274 MGA - -
März 2, 2024 e shtune 1 USD = 2,309.46882217 MGA -2,174.83611056 MGA -48.49884527 %
März 1, 2024 e premte 1 USD = 4,524.88687783 MGA +2,215.41805566 MGA +95.92760181 %
Februar 29, 2024 e enjte 1 USD = 4,524.88687783 MGA - -
Februar 28, 2024 e mërkurë 1 USD = 4,545.45454545 MGA +20.56766763 MGA +0.45454545 %
Februar 27, 2024 e marte 1 USD = 4,545.45454545 MGA - -
Februar 26, 2024 e hënë 1 USD = 4,524.88687783 MGA -20.56766763 MGA -0.45248869 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYMGA
USD11.08511.26570.73630.00670.0002
EUR0.921611.16650.67860.00610.0002
GBP0.79010.857310.58170.00530.0002
CAD1.35821.47371.719010.00900.0003
JPY150.0950162.8628189.9751110.514310.0334
MGA4,488.46104,870.27085,681.04253,304.834529.90411

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Malagasy Ariary (MGA)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to MGA kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Malagasy Ariary është monedha në Madagaskar. Simbol për USD është $. Simbol për MGA është Ar. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në März 03, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Malagasy Ariary është përditësuar të fundit në März 03, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MGA faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Malagasy Ariary = 4.488,46.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.