Thursday 23 May 2024

1 USD në MKD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Denarë maqedonas konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Denarë maqedonas. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 23.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Denarë maqedonas ose Denarë maqedonas për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Denarë maqedonas kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Denarë maqedonas?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

56,73 Denarë maqedonas

1 USD = 56,73 MKD

1 MKD = 0,0176 USD

Shtetet e Bashkuara DollarDenarë maqedonas conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 23 maj 2024 në 4:40:12 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Denarë maqedonas = 56,73

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Denarë maqedonas

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Denarë maqedonas me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Denarë maqedonas (MKD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to MKD (Denarë maqedonas) ✅ USD to MKD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Denarë maqedonas (MKD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Denarë maqedonas ( MKD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Denarë maqedonas në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në MKD Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 23, 2024 e enjte 1 USD = 56.84402001 MKD - -
Mai 22, 2024 e mërkurë 1 USD = 56.69577050 MKD -0.14824951 MKD -0.26080054 %
Mai 21, 2024 e marte 1 USD = 56.73758865 MKD +0.04181816 MKD +0.07375887 %
Mai 20, 2024 e hënë 1 USD = 56.54509471 MKD -0.19249394 MKD -0.33927057 %
Mai 19, 2024 të dielën 1 USD = 56.55149013 MKD +0.00639542 MKD +0.01131030 %
Mai 18, 2024 e shtune 1 USD = 56.83755826 MKD +0.28606813 MKD +0.50585427 %
Mai 17, 2024 e premte 1 USD = 56.64438654 MKD -0.19317172 MKD -0.33986632 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYMKD
USD11.08461.27150.73160.00640.0176
EUR0.922011.17230.67450.00590.0163
GBP0.78650.853010.57540.00500.0139
CAD1.36691.48261.738010.00870.0241
JPY157.0575170.3481199.7044114.901812.7684
MKD56.732661.533472.137641.50500.36121

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Denarë maqedonas (MKD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to MKD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Denarë maqedonas është monedha në Maqedoni. Simbol për USD është $. Simbol për MKD është ден. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 23, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Denarë maqedonas është përditësuar të fundit në Mai 23, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MKD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Denarë maqedonas = 56,73.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.