Tuesday 21 May 2024

1 USD në MMK - Shtetet e Bashkuara Dollar në Myanma Kyat konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Myanma Kyat. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 21.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Myanma Kyat ose Myanma Kyat për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Myanma Kyat kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Myanma Kyat?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

2.100,38 Myanma Kyat

1 USD = 2.100,38 MMK

1 MMK = 0,000476 USD

Shtetet e Bashkuara DollarMyanma Kyat conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 21 maj 2024 në 4:30:15 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Myanma Kyat = 2.100,38

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Myanma Kyat

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Myanma Kyat me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Myanma Kyat (MMK) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to MMK (Myanma Kyat) ✅ USD to MMK Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Myanma Kyat (MMK) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Myanma Kyat ( MMK )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Myanma Kyat në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në MMK Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 21, 2024 e marte 1 USD = 2,100.84033613 MMK - -
Mai 20, 2024 e hënë 1 USD = 2,092.05020921 MMK -8.79012693 MMK -0.41841004 %
Mai 19, 2024 të dielën 1 USD = 2,087.68267223 MMK -4.36753697 MMK -0.20876827 %
Mai 18, 2024 e shtune 1 USD = 2,100.84033613 MMK +13.15766390 MMK +0.63025210 %
Mai 17, 2024 e premte 1 USD = 2,100.84033613 MMK - -
Mai 16, 2024 e enjte 1 USD = 2,087.68267223 MMK -13.15766390 MMK -0.62630480 %
Mai 15, 2024 e mërkurë 1 USD = 2,096.43605870 MMK +8.75338647 MMK +0.41928721 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYMMK
USD11.08561.27220.73320.00640.0005
EUR0.921211.17190.67540.00590.0004
GBP0.78600.853310.57630.00500.0004
CAD1.36391.48061.735210.00870.0006
JPY156.1185169.4767198.6165114.465210.0743
MMK2,101.72582,281.55822,673.84941,540.973313.46241

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Myanma Kyat (MMK)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to MMK kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Myanma Kyat është monedha në Myanmar. Simbol për USD është $. Simbol për MMK është K. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 21, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Myanma Kyat është përditësuar të fundit në Mai 21, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MMK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Myanma Kyat = 2.100,38.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.