Tuesday 03 October 2023

1 USD në MNT - Shtetet e Bashkuara Dollar në Mongolian Tugrik konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Mongolian Tugrik. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 27.09.2023. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Mongolian Tugrik ose Mongolian Tugrik për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Mongolian Tugrik kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Mongolian Tugrik?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

3.446,61 Mongolian Tugrik

1 USD = 3.446,61 MNT

1 MNT = 0,000290 USD

Shtetet e Bashkuara DollarMongolian Tugrik conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 27.09.2023 08:43

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Mongolian Tugrik = 3.446,61

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Mongolian Tugrik

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Mongolian Tugrik me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Mongolian Tugrik (MNT) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to MNT (Mongolian Tugrik) ✅ USD to MNT Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Mongolian Tugrik (MNT) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Mongolian Tugrik ( MNT )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Mongolian Tugrik në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në MNT Ndryshimet Ndryshimet %
September 27, 2023 Wednesday 1 USD = 3,446.608506 MNT - -
September 26, 2023 Tuesday 1 USD = 3,447.359976 MNT +0.751470 MNT +0.021803 %
September 25, 2023 Monday 1 USD = 3,448.675097 MNT +1.315121 MNT +0.038149 %
September 24, 2023 Sunday 1 USD = 3,449.402983 MNT +0.727886 MNT +0.021106 %
September 23, 2023 Saturday 1 USD = 3,450.237468 MNT +0.834485 MNT +0.024192 %
September 22, 2023 Friday 1 USD = 3,449.175831 MNT -1.061637 MNT -0.030770 %
September 21, 2023 Thursday 1 USD = 3,449.069845 MNT -0.105986 MNT -0.003073 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYMNT
USD11.04841.20660.72900.00670.0003
EUR0.953811.15090.69530.00640.0003
GBP0.82880.868910.60410.00560.0002
CAD1.37181.43821.655210.00920.0004
JPY149.1665156.3923179.9887108.739810.0429
MNT3,474.34723,642.64844,192.24882,532.738423.29171

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Mongolian Tugrik (MNT)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to MNT kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Mongolian Tugrik është monedha në Mongoli. Simbol për USD është $. Simbol për MNT është ₮. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në October 03, 2023. Kursit të këmbimit të monedhës për Mongolian Tugrik është përditësuar të fundit në October 03, 2023. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MNT faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Mongolian Tugrik = 3.446,61.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.