Sunday 14 April 2024

1 USD në MOP - Shtetet e Bashkuara Dollar në Macanese Pataca konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Macanese Pataca. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 14.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Macanese Pataca ose Macanese Pataca për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Macanese Pataca kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Macanese Pataca?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

8,05 Macanese Pataca

1 USD = 8,05 MOP

1 MOP = 0,124 USD

Shtetet e Bashkuara DollarMacanese Pataca conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 14 prill 2024 në 1:25:10 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Macanese Pataca = 8,05

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Macanese Pataca

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Macanese Pataca me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Macanese Pataca (MOP) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to MOP (Macanese Pataca) ✅ USD to MOP Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Macanese Pataca (MOP) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Macanese Pataca ( MOP )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Macanese Pataca në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në MOP Ndryshimet Ndryshimet %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 8.05282654 MOP - -
April 13, 2024 e shtune 1 USD = 8.06835510 MOP +0.01552856 MOP +0.19283369 %
April 12, 2024 e premte 1 USD = 8.07278422 MOP +0.00442912 MOP +0.05489493 %
April 11, 2024 e enjte 1 USD = 8.15913578 MOP +0.08635156 MOP +1.06966270 %
April 10, 2024 e mërkurë 1 USD = 8.07402264 MOP -0.08511314 MOP -1.04316373 %
April 9, 2024 e marte 1 USD = 8.04738299 MOP -0.02663965 MOP -0.32994270 %
April 8, 2024 e hënë 1 USD = 8.06939681 MOP +0.02201382 MOP +0.27355255 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYMOP
USD11.06711.24570.72590.00650.1242
EUR0.937211.16740.68030.00610.1164
GBP0.80280.856610.58270.00520.0997
CAD1.37761.46991.716010.00900.1711
JPY153.2750163.5544190.9346111.2664119.0336
MOP8.05288.592910.03145.84580.05251

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Macanese Pataca (MOP)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to MOP kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Macanese Pataca është monedha në . Simbol për USD është $. Simbol për MOP është MOP$. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 14, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Macanese Pataca është përditësuar të fundit në April 14, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MOP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Macanese Pataca = 8,05.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.