USD në MUR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Mauritian konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rupee Mauritian. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 27.09.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rupee Mauritian ose Rupee Mauritian për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Rupee Mauritian kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 27.09.2022 15:19
1 USD ($)
=
45,56338 MUR (₨)
1 USD = 45,563380 MUR
0,021947 USD = 1 MUR

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Mauritian?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Rupee Mauritian = 45,56

Konvertimi USD në Rupee Mauritian

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Rupee Mauritian me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYMUR
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.116210.756940.007180.02283
GBPinf0.8958910.678130.006430.02045
CADinf1.321111.4746410.009490.03016
JPYinf139.23092155.41102105.3893313.17872
MURinf43.8009548.8910833.154650.314591

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Rupee Mauritian (MUR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to MUR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Rupee Mauritian është monedha në Mauritius. Simbol për USD është $. Simbol për MUR është ₨. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në September 28, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Rupee Mauritian është përditësuar të fundit në September 28, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MUR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Mauritian = 45,56.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.