USD në MVR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Rufiyaa Maldiviane konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rufiyaa Maldiviane. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 15.08.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rufiyaa Maldiviane ose Rufiyaa Maldiviane për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Rufiyaa Maldiviane kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 15.08.2022 11:08
1 USD ($)
=
15,40903 MVR
1 USD = 15,409033 MVR
0,064897 USD = 1 MVR

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Rufiyaa Maldiviane?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Rufiyaa Maldiviane = 15,41

Konvertimi USD në Rufiyaa Maldiviane

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Rufiyaa Maldiviane me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYMVR
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.176610.762610.007320.06354
GBPinf0.8499010.648140.006220.05401
CADinf1.311291.5428810.009590.08332
JPYinf136.69961160.84252104.2483018.68638
MVRinf15.7372418.5166412.001360.115121

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Rufiyaa Maldiviane (MVR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to MVR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Rufiyaa Maldiviane është monedha në Maldives. Simbol për USD është $. Simbol për MVR është . Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në August 15, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Rufiyaa Maldiviane është përditësuar të fundit në August 15, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MVR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Rufiyaa Maldiviane = 15,41.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.