Tuesday 28 May 2024

1 USD në MWK - Shtetet e Bashkuara Dollar në Malawian Kwacha konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Malawian Kwacha. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 28.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Malawian Kwacha ose Malawian Kwacha për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Malawian Kwacha kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Malawian Kwacha?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

1.733,95 Malawian Kwacha

1 USD = 1.733,95 MWK

1 MWK = 0,000577 USD

Shtetet e Bashkuara DollarMalawian Kwacha conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 27 maj 2024 në 5:00:17 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Malawian Kwacha = 1.733,95

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Malawian Kwacha

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Malawian Kwacha me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Malawian Kwacha (MWK) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to MWK (Malawian Kwacha) ✅ USD to MWK Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Malawian Kwacha (MWK) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Malawian Kwacha ( MWK )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Malawian Kwacha në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në MWK Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 27, 2024 e hënë 1 USD = 1,733.10225303 MWK - -
Mai 26, 2024 të dielën 1 USD = 1,733.10225303 MWK - -
Mai 25, 2024 e shtune 1 USD = 1,733.10225303 MWK - -
Mai 24, 2024 e premte 1 USD = 1,739.13043478 MWK +6.02818175 MWK +0.34782609 %
Mai 23, 2024 e enjte 1 USD = 1,736.11111111 MWK -3.01932367 MWK -0.17361111 %
Mai 22, 2024 e mërkurë 1 USD = 1,736.11111111 MWK - -
Mai 21, 2024 e marte 1 USD = 1,736.11111111 MWK - -

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYMWK
USD11.08551.26640.73140.00640.0006
EUR0.921311.16670.67380.00590.0005
GBP0.78960.857110.57760.00500.0005
CAD1.36721.48401.731410.00870.0008
JPY156.9550170.3718198.7756114.804510.0906
MWK1,731.79161,879.82802,193.22681,266.716611.03371

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Malawian Kwacha (MWK)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to MWK kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Malawian Kwacha është monedha në Malawi. Simbol për USD është $. Simbol për MWK është MK. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 28, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Malawian Kwacha është përditësuar të fundit në Mai 28, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MWK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Malawian Kwacha = 1.733,95.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.