Saturday 02 March 2024

1 USD në MYR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Ringgit Malajzisë konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Ringgit Malajzisë. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 02.03.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Ringgit Malajzisë ose Ringgit Malajzisë për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Ringgit Malajzisë kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Ringgit Malajzisë?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

4,75 Ringgit Malajzisë

1 USD = 4,75 MYR

1 MYR = 0,211 USD

Shtetet e Bashkuara DollarRinggit Malajzisë conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 2 mars 2024 në 7:45:11 e paradites, GMT+1

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Ringgit Malajzisë = 4,75

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Ringgit Malajzisë

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Ringgit Malajzisë me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Ringgit Malajzisë (MYR) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to MYR (Ringgit Malajzisë) ✅ USD to MYR Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Ringgit Malajzisë (MYR) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Ringgit Malajzisë ( MYR )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Ringgit Malajzisë në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në MYR Ndryshimet Ndryshimet %
März 2, 2024 e shtune 1 USD = 4.74549889 MYR - -
März 1, 2024 e premte 1 USD = 4.74198841 MYR -0.00351048 MYR -0.07397502 %
Februar 29, 2024 e enjte 1 USD = 4.75900404 MYR +0.01701563 MYR +0.35882890 %
Februar 28, 2024 e mërkurë 1 USD = 4.76249440 MYR +0.00349037 MYR +0.07334241 %
Februar 27, 2024 e marte 1 USD = 4.77901820 MYR +0.01652379 MYR +0.34695672 %
Februar 26, 2024 e hënë 1 USD = 4.77700921 MYR -0.00200899 MYR -0.04203768 %
Februar 25, 2024 të dielën 1 USD = 4.77751130 MYR +0.00050209 MYR +0.01051052 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYMYR
USD11.08511.26570.73630.00670.2107
EUR0.921611.16650.67860.00610.1942
GBP0.79010.857310.58170.00530.1665
CAD1.35821.47371.719010.00900.2862
JPY150.0950162.8628189.9752110.5143131.6289
MYR4.74555.14926.00643.49410.03161

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Ringgit Malajzisë (MYR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to MYR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Ringgit Malajzisë është monedha në Malaysia. Simbol për USD është $. Simbol për MYR është RM. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në März 02, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Ringgit Malajzisë është përditësuar të fundit në März 02, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. MYR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Ringgit Malajzisë = 4,75.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.