Sunday 21 April 2024

1 USD në NOK - Shtetet e Bashkuara Dollar në Krone norvegjeze konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Krone norvegjeze. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 21.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Krone norvegjeze ose Krone norvegjeze për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Krone norvegjeze kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Krone norvegjeze?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

11,02 Krone norvegjeze

1 USD = 11,02 NOK

1 NOK = 0,0908 USD

Shtetet e Bashkuara DollarKrone norvegjeze conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 20 prill 2024 në 1:55:11 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Krone norvegjeze = 11,02

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Krone norvegjeze

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Krone norvegjeze me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Krone norvegjeze (NOK) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to NOK (Krone norvegjeze) ✅ USD to NOK Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Krone norvegjeze (NOK) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Krone norvegjeze ( NOK )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Krone norvegjeze në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në NOK Ndryshimet Ndryshimet %
April 20, 2024 e shtune 1 USD = 11.01794824 NOK - -
April 19, 2024 e premte 1 USD = 11.03204810 NOK +0.01409986 NOK +0.12797176 %
April 18, 2024 e enjte 1 USD = 11.00897231 NOK -0.02307579 NOK -0.20917047 %
April 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 10.97140851 NOK -0.03756380 NOK -0.34121080 %
April 16, 2024 e marte 1 USD = 10.99106426 NOK +0.01965576 NOK +0.17915435 %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 10.91548143 NOK -0.07558284 NOK -0.68767533 %
April 14, 2024 të dielën 1 USD = 10.93362198 NOK +0.01814055 NOK +0.16619105 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYNOK
USD11.06671.23690.72470.00650.0908
EUR0.937511.15960.67940.00610.0851
GBP0.80850.862410.58590.00520.0734
CAD1.38001.47191.706910.00890.1252
JPY154.6250164.9327191.2557112.0512114.0340
NOK11.017911.752413.62807.98430.07131

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Krone norvegjeze (NOK)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to NOK kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Krone norvegjeze është monedha në Norvegji. Simbol për USD është $. Simbol për NOK është kr. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 21, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Krone norvegjeze është përditësuar të fundit në April 21, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. NOK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Krone norvegjeze = 11,02.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.