Wednesday 19 June 2024

1 USD në NPR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Nepalese konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rupee Nepalese. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 19.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rupee Nepalese ose Rupee Nepalese për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Rupee Nepalese kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Nepalese?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

133,19 Rupee Nepalese

1 USD = 133,19 NPR

1 NPR = 0,00751 USD

Shtetet e Bashkuara DollarRupee Nepalese conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 19 qershor 2024 në 8:05:10 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Rupee Nepalese = 133,19

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Rupee Nepalese

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Rupee Nepalese me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Rupee Nepalese (NPR) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to NPR (Rupee Nepalese) ✅ USD to NPR Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Rupee Nepalese (NPR) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Rupee Nepalese ( NPR )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Nepalese në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në NPR Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 19, 2024 e mërkurë 1 USD = 133.19126265 NPR - -
Juni 18, 2024 e marte 1 USD = 133.31555793 NPR +0.12429527 NPR +0.09332089 %
Juni 17, 2024 e hënë 1 USD = 133.60053440 NPR +0.28497648 NPR +0.21376086 %
Juni 16, 2024 të dielën 1 USD = 133.35111348 NPR -0.24942092 NPR -0.18669156 %
Juni 15, 2024 e shtune 1 USD = 133.35111348 NPR - -
Juni 14, 2024 e premte 1 USD = 134.39053891 NPR +1.03942542 NPR +0.77946513 %
Juni 13, 2024 e enjte 1 USD = 132.94336613 NPR -1.44717278 NPR -1.07684127 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYNPR
USD11.07381.27310.72880.00630.0075
EUR0.931311.18560.67880.00590.0070
GBP0.78550.843510.57250.00500.0059
CAD1.37201.47331.746710.00870.0103
JPY157.8530169.5011200.9591115.050711.1853
NPR133.1797143.0071169.548197.06760.84371

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Rupee Nepalese (NPR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to NPR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Rupee Nepalese është monedha në Nepal. Simbol për USD është $. Simbol për NPR është ₨. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 19, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Rupee Nepalese është përditësuar të fundit në Juni 19, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. NPR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Nepalese = 133,19.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.