Friday 01 March 2024

1 USD në PEN - Shtetet e Bashkuara Dollar në Peruvian Nuevo Sol konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Peruvian Nuevo Sol. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 01.03.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Peruvian Nuevo Sol ose Peruvian Nuevo Sol për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Peruvian Nuevo Sol kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Peruvian Nuevo Sol?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

3,80 Peruvian Nuevo Sol

1 USD = 3,80 PEN

1 PEN = 0,263 USD

Shtetet e Bashkuara DollarPeruvian Nuevo Sol conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 1 mars 2024 në 1:15:48 e paradites, GMT+1

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Peruvian Nuevo Sol = 3,80

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Peruvian Nuevo Sol

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Peruvian Nuevo Sol me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Peruvian Nuevo Sol (PEN) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to PEN (Peruvian Nuevo Sol) ✅ USD to PEN Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Peruvian Nuevo Sol (PEN) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Peruvian Nuevo Sol ( PEN )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Peruvian Nuevo Sol në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në PEN Ndryshimet Ndryshimet %
März 1, 2024 e premte 1 USD = 3.79760295 PEN - -
Februar 29, 2024 e enjte 1 USD = 3.78107572 PEN -0.01652724 PEN -0.43520181 %
Februar 28, 2024 e mërkurë 1 USD = 3.80100955 PEN +0.01993383 PEN +0.52720002 %
Februar 27, 2024 e marte 1 USD = 3.79897352 PEN -0.00203603 PEN -0.05356553 %
Februar 26, 2024 e hënë 1 USD = 3.78691771 PEN -0.01205580 PEN -0.31734370 %
Februar 25, 2024 të dielën 1 USD = 3.78691771 PEN - -
Februar 24, 2024 e shtune 1 USD = 3.81149853 PEN +0.02458081 PEN +0.64909820 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYPEN
USD11.08061.26240.73700.00670.2633
EUR0.925411.16820.68200.00620.2437
GBP0.79210.856010.58380.00530.2086
CAD1.35681.46631.712910.00900.3573
JPY149.9929162.0897189.3539110.5466139.4968
PEN3.79764.10394.79422.79890.02531

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Peruvian Nuevo Sol (PEN)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to PEN kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Peruvian Nuevo Sol është monedha në Peru. Simbol për USD është $. Simbol për PEN është S/. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në März 01, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Peruvian Nuevo Sol është përditësuar të fundit në März 01, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. PEN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Peruvian Nuevo Sol = 3,80.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.