USD në PGK - Shtetet e Bashkuara Dollar në Papua Guineja e Re Kina konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Papua Guineja e Re Kina. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 30.06.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Papua Guineja e Re Kina ose Papua Guineja e Re Kina për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Papua Guineja e Re Kina kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 30.06.2022 13:42
1 USD ($)
=
3,56564 PGK (K)
1 USD = 3,565639 PGK
0,280455 USD = 1 PGK

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Papua Guineja e Re Kina?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Papua Guineja e Re Kina = 3,57

Konvertimi USD në Papua Guineja e Re Kina

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Papua Guineja e Re Kina me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYPGK
USD11.044771.215760.774920.007340.27810
EUR0.9571511.163660.741720.007030.26619
GBP0.822530.8593510.637400.006040.22875
CAD1.290451.348221.5688810.009470.35888
JPY136.20101142.29850165.58769105.54536137.87778
PGK3.595803.756784.371632.786470.026401

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Papua Guineja e Re Kina (PGK)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to PGK kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Papua Guineja e Re Kina është monedha në Papua Guinea e Re. Simbol për USD është $. Simbol për PGK është K. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 30, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Papua Guineja e Re Kina është përditësuar të fundit në Juni 30, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. PGK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Papua Guineja e Re Kina = 3,57.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.