USD në PKR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupia pakistaneze konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rupia pakistaneze. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 15.05.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rupia pakistaneze ose Rupia pakistaneze për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Rupia pakistaneze kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 15.05.2022 19:52
1 USD ($)
=
191,52845 PKR (₨)
1 USD = 191,528450 PKR
0,005221 USD = 1 PKR

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupia pakistaneze?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Rupia pakistaneze = 191,53

Konvertimi USD në Rupia pakistaneze

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Rupia pakistaneze me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYPKR
USD11.041071.226500.774870.007740.00518
EUR0.9605511.178110.744300.007430.00498
GBP0.815330.8488110.631770.006310.00423
CAD1.290541.343541.5828510.009980.00669
JPY129.26504134.57398158.54360100.1635310.66994
PKR192.95038200.87489236.65368149.511351.492671

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Rupia pakistaneze (PKR)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to PKR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Rupia pakistaneze është monedha në Pakistan. Simbol për USD është $. Simbol për PKR është ₨. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 16, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Rupia pakistaneze është përditësuar të fundit në Mai 16, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. PKR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupia pakistaneze = 191,53.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.