USD në PYG - Shtetet e Bashkuara Dollar në Paraguayan Guarani konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Paraguayan Guarani. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.05.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Paraguayan Guarani ose Paraguayan Guarani për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Paraguayan Guarani kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 17.05.2022 05:47
1 USD ($)
=
6.879,31000 PYG (Gs)
1 USD = 6.879,310000 PYG
0,000145 USD = 1 PYG

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Paraguayan Guarani?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Paraguayan Guarani = 6.879,31

Konvertimi USD në Paraguayan Guarani

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Paraguayan Guarani me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYPYG
USD11.046981.245620.773080.007720.00015
EUR0.9551311.189730.738400.007380.00014
GBP0.802810.8405210.620640.006200.00012
CAD1.293521.354291.6112410.009990.00019
JPY129.49450135.57788161.30155100.1101610.01882
PYG6,881.943057,205.242278,572.318545,320.3221053.144681

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Paraguayan Guarani (PYG)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to PYG kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Paraguayan Guarani është monedha në Paraguaj. Simbol për USD është $. Simbol për PYG është Gs. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 17, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Paraguayan Guarani është përditësuar të fundit në Mai 17, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. PYG faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Paraguayan Guarani = 6.879,31.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.