Sunday 03 March 2024

1 USD në QAR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Katari Rial konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Katari Rial. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 03.03.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Katari Rial ose Katari Rial për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Katari Rial kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Katari Rial?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

3,64 Katari Rial

1 USD = 3,64 QAR

1 QAR = 0,275 USD

Shtetet e Bashkuara DollarKatari Rial conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 3 mars 2024 në 9:45:13 e paradites, GMT+1

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Katari Rial = 3,64

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Katari Rial

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Katari Rial me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Katari Rial (QAR) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to QAR (Katari Rial) ✅ USD to QAR Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Katari Rial (QAR) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Katari Rial ( QAR )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Katari Rial në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në QAR Ndryshimet Ndryshimet %
März 3, 2024 të dielën 1 USD = 3.64074577 QAR - -
März 2, 2024 e shtune 1 USD = 3.64074577 QAR - -
März 1, 2024 e premte 1 USD = 3.64050720 QAR -0.00023857 QAR -0.00655291 %
Februar 29, 2024 e enjte 1 USD = 3.64050720 QAR - -
Februar 28, 2024 e mërkurë 1 USD = 3.64049394 QAR -0.00001325 QAR -0.00036405 %
Februar 27, 2024 e marte 1 USD = 3.64049394 QAR - -
Februar 26, 2024 e hënë 1 USD = 3.64050720 QAR +0.00001325 QAR +0.00036405 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYQAR
USD11.08511.26570.73630.00670.2747
EUR0.921611.16650.67860.00610.2531
GBP0.79010.857310.58170.00530.2170
CAD1.35821.47371.719010.00900.3730
JPY150.0950162.8628189.9752110.5143141.2264
QAR3.64083.95044.60812.68070.02431

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Katari Rial (QAR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to QAR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Katari Rial është monedha në Qatar. Simbol për USD është $. Simbol për QAR është ﷼. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në März 03, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Katari Rial është përditësuar të fundit në März 03, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. QAR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Katari Rial = 3,64.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.