5 USD në QAR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Katari Rial konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Katari Rial. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 11.07.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Katari Rial ose Katari Rial për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Katari Rial kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 11.07.2020 20:18
5 USD ($)
=
18,20000 QAR (﷼)
1 USD = 3,640000 QAR
0,274725 USD = 1 QAR

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Katari Rial?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Katari Rial = 3,64

Konvertimi USD në Katari Rial

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Katari Rial me një shumë 5 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYQAR
USD11.130191.262710.736630.009360.27465
EUR0.8848111.117250.651780.008280.24301
GBP0.791950.8950610.583380.007410.21751
CAD1.357531.534261.7141510.012710.37285
JPY106.84050120.75033134.9081478.70242129.34387
QAR3.640984.115014.597492.682070.034081

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Katari Rial (QAR)

nga USD to QAR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Katari Rial është monedha në Qatar. Simbol për USD është $. Simbol për QAR është ﷼. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juli 11, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Katari Rial është përditësuar të fundit në Juli 11, 2020. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. QAR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Katari Rial = 3,64.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.