USD në RON - Shtetet e Bashkuara Dollar në Leu rumun konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Leu rumun. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 15.08.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Leu rumun ose Leu rumun për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Leu rumun kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 15.08.2022 10:52
1 USD ($)
=
4,77005 RON (lei)
1 USD = 4,770050 RON
0,209641 USD = 1 RON

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Leu rumun?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Leu rumun = 4,77

Konvertimi USD në Leu rumun

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Leu rumun me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYRON
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.185200.759680.007370.20601
GBPinf0.8437410.640980.006210.17382
CADinf1.316341.5601210.009700.27118
JPYinf135.77456160.91967103.14577127.97147
RONinf4.854045.752993.687540.035751

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Leu rumun (RON)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to RON kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Leu rumun është monedha në Rumani. Simbol për USD është $. Simbol për RON është lei. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në August 15, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Leu rumun është përditësuar të fundit në August 15, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. RON faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Leu rumun = 4,77.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.