Monday 27 May 2024

1 USD në RON - Shtetet e Bashkuara Dollar në Leu rumun konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Leu rumun. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 27.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Leu rumun ose Leu rumun për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Leu rumun kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Leu rumun?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

4,59 Leu rumun

1 USD = 4,59 RON

1 RON = 0,218 USD

Shtetet e Bashkuara DollarLeu rumun conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 26 maj 2024 në 4:55:13 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Leu rumun = 4,59

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Leu rumun

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Leu rumun me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Leu rumun (RON) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to RON (Leu rumun) ✅ USD to RON Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Leu rumun (RON) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Leu rumun ( RON )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Leu rumun në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në RON Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 26, 2024 të dielën 1 USD = 4.58620927 RON - -
Mai 25, 2024 e shtune 1 USD = 4.58620927 RON - -
Mai 24, 2024 e premte 1 USD = 4.59419478 RON +0.00798551 RON +0.17411998 %
Mai 23, 2024 e enjte 1 USD = 4.58949282 RON -0.00470196 RON -0.10234569 %
Mai 22, 2024 e mërkurë 1 USD = 4.58480047 RON -0.00469235 RON -0.10224105 %
Mai 21, 2024 e marte 1 USD = 4.58020162 RON -0.00459885 RON -0.10030642 %
Mai 20, 2024 e hënë 1 USD = 4.57450264 RON -0.00569898 RON -0.12442647 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYRON
USD11.08551.26640.73140.00640.2180
EUR0.921311.16670.67380.00590.2009
GBP0.78960.857110.57760.00500.1722
CAD1.36721.48401.731410.00870.2981
JPY156.9550170.3718198.7756114.8045134.2233
RON4.58624.97825.80823.35460.02921

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Leu rumun (RON)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to RON kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Leu rumun është monedha në Rumani. Simbol për USD është $. Simbol për RON është lei. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 27, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Leu rumun është përditësuar të fundit në Mai 27, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. RON faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Leu rumun = 4,59.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.