Wednesday 22 May 2024

1 USD në RSD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar serb konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dinar serb. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 22.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dinar serb ose Dinar serb për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dinar serb kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar serb?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

107,92 Dinar serb

1 USD = 107,92 RSD

1 RSD = 0,00927 USD

Shtetet e Bashkuara DollarDinar serb conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 21 maj 2024 në 4:30:15 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dinar serb = 107,92

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Dinar serb

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dinar serb me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Dinar serb (RSD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to RSD (Dinar serb) ✅ USD to RSD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Dinar serb (RSD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Dinar serb ( RSD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar serb në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në RSD Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 21, 2024 e marte 1 USD = 107.85159620 RSD - -
Mai 20, 2024 e hënë 1 USD = 107.74701002 RSD -0.10458618 RSD -0.09697231 %
Mai 19, 2024 të dielën 1 USD = 107.50376263 RSD -0.24324739 RSD -0.22575790 %
Mai 18, 2024 e shtune 1 USD = 107.50376263 RSD - -
Mai 17, 2024 e premte 1 USD = 107.95638562 RSD +0.45262299 RSD +0.42102990 %
Mai 16, 2024 e enjte 1 USD = 107.74701002 RSD -0.20937560 RSD -0.19394462 %
Mai 15, 2024 e mërkurë 1 USD = 108.17827780 RSD +0.43126778 RSD +0.40025963 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYRSD
USD11.08541.27110.73280.00640.0093
EUR0.921311.17100.67520.00590.0085
GBP0.78680.853910.57650.00500.0073
CAD1.36461.48111.734510.00870.0126
JPY156.1597169.4956198.4870114.437111.4470
RSD107.9196117.1359137.171579.08580.69111

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dinar serb (RSD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to RSD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dinar serb është monedha në Serbia. Simbol për USD është $. Simbol për RSD është РСД. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 22, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Dinar serb është përditësuar të fundit në Mai 22, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. RSD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dinar serb = 107,92.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.