Thursday 23 May 2024

1 USD në RWF - Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc Ruandës konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Franc Ruandës. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 23.05.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Franc Ruandës ose Franc Ruandës për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Franc Ruandës kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc Ruandës?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

1.295,34 Franc Ruandës

1 USD = 1.295,34 RWF

1 RWF = 0,000772 USD

Shtetet e Bashkuara DollarFranc Ruandës conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 23 maj 2024 në 2:50:13 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Franc Ruandës = 1.295,34

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Franc Ruandës

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Franc Ruandës me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Franc Ruandës (RWF) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to RWF (Franc Ruandës) ✅ USD to RWF Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Franc Ruandës (RWF) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Franc Ruandës ( RWF )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc Ruandës në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në RWF Ndryshimet Ndryshimet %
Mai 23, 2024 e enjte 1 USD = 1,295.33678756 RWF - -
Mai 22, 2024 e mërkurë 1 USD = 1,295.33678756 RWF - -
Mai 21, 2024 e marte 1 USD = 1,293.66106080 RWF -1.67572676 RWF -0.12936611 %
Mai 20, 2024 e hënë 1 USD = 1,288.65979381 RWF -5.00126699 RWF -0.38659794 %
Mai 19, 2024 të dielën 1 USD = 1,288.65979381 RWF - -
Mai 18, 2024 e shtune 1 USD = 1,295.33678756 RWF +6.67699375 RWF +0.51813472 %
Mai 17, 2024 e premte 1 USD = 1,295.33678756 RWF - -

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYRWF
USD11.08241.27290.73020.00640.0008
EUR0.923911.17600.67460.00590.0007
GBP0.78560.850410.57370.00500.0006
CAD1.36951.48231.743110.00870.0010
JPY156.7598169.6792199.5365114.469210.1191
RWF1,316.44101,424.93561,675.6714961.29178.39781

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Franc Ruandës (RWF)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to RWF kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Franc Ruandës është monedha në Rwanda. Simbol për USD është $. Simbol për RWF është F.Rw. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Mai 23, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Franc Ruandës është përditësuar të fundit në Mai 23, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. RWF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Franc Ruandës = 1.295,34.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.