Sunday 21 April 2024

1 USD në SAR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Riyal saudite konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Riyal saudite. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 21.04.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Riyal saudite ose Riyal saudite për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Riyal saudite kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Riyal saudite?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

3,75 Riyal saudite

1 USD = 3,75 SAR

1 SAR = 0,267 USD

Shtetet e Bashkuara DollarRiyal saudite conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 21 prill 2024 në 8:30:13 e paradites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Riyal saudite = 3,75

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Riyal saudite

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Riyal saudite me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Riyal saudite (SAR) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to SAR (Riyal saudite) ✅ USD to SAR Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Riyal saudite (SAR) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Riyal saudite ( SAR )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Riyal saudite në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në SAR Ndryshimet Ndryshimet %
April 21, 2024 të dielën 1 USD = 3.75140209 SAR - -
April 20, 2024 e shtune 1 USD = 3.75140209 SAR - -
April 19, 2024 e premte 1 USD = 3.75124729 SAR -0.00015480 SAR -0.00412637 %
April 18, 2024 e enjte 1 USD = 3.75123322 SAR -0.00001407 SAR -0.00037512 %
April 17, 2024 e mërkurë 1 USD = 3.75081111 SAR -0.00042211 SAR -0.01125243 %
April 16, 2024 e marte 1 USD = 3.75075484 SAR -0.00005627 SAR -0.00150030 %
April 15, 2024 e hënë 1 USD = 3.75120507 SAR +0.00045024 SAR +0.01200386 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYSAR
USD11.06671.23690.72470.00650.2666
EUR0.937511.15960.67940.00610.2499
GBP0.80850.862410.58590.00520.2155
CAD1.38001.47191.706910.00890.3678
JPY154.6250164.9327191.2557112.0512141.2179
SAR3.75144.00154.64012.71850.02431

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Riyal saudite (SAR)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to SAR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Riyal saudite është monedha në Arabia Saudite. Simbol për USD është $. Simbol për SAR është ﷼. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në April 21, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Riyal saudite është përditësuar të fundit në April 21, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. SAR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Riyal saudite = 3,75.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.