Sunday 23 June 2024

1 USD në SBD - Shtetet e Bashkuara Dollar në Solomon Islands Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Solomon Islands Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 23.06.2024. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Solomon Islands Dollar ose Solomon Islands Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Solomon Islands Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Solomon Islands Dollar?

Amount
From
To

1 Shtetet e Bashkuara Dollar =

8,45 Solomon Islands Dollar

1 USD = 8,45 SBD

1 SBD = 0,118 USD

Shtetet e Bashkuara DollarSolomon Islands Dollar conversion - Kursi i këmbimit u përditësua: 23 qershor 2024 në 7:30:17 e pasdites, GMT+2

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Solomon Islands Dollar = 8,45

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Konvertimi USD në Solomon Islands Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Solomon Islands Dollar me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Convert 1 Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) dhe Solomon Islands Dollar (SBD) - Konvertuesi i kursit të këmbimit valutor

Konvertimi 1 USD (Shtetet e Bashkuara Dollar) to SBD (Solomon Islands Dollar) ✅ USD to SBD Konvertuesi i Valutes ✅ Calculator për të kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) në Solomon Islands Dollar (SBD) ✅ duke përdorur kurset aktuale të këmbimit.

Dinamika e ndryshimeve të kostos së 1 Shtetet e Bashkuara Dollar ( USD ) në Solomon Islands Dollar ( SBD )

Krahasoni koston e 1 Shtetet e Bashkuara Dollar në Solomon Islands Dollar në të kaluarën me çmimin aktual për momentin.

Ndryshimet për javën (7 ditë)

Data Ditë të javës 1 USD në SBD Ndryshimet Ndryshimet %
Juni 23, 2024 të dielën 1 USD = 8.45444323 SBD - -
Juni 22, 2024 e shtune 1 USD = 8.45444323 SBD - -
Juni 21, 2024 e premte 1 USD = 8.44017184 SBD -0.01427139 SBD -0.16880344 %
Juni 20, 2024 e enjte 1 USD = 8.48954089 SBD +0.04936904 SBD +0.58492937 %
Juni 19, 2024 e mërkurë 1 USD = 8.47191982 SBD -0.01762106 SBD -0.20756204 %
Juni 18, 2024 e marte 1 USD = 8.44715880 SBD -0.02476102 SBD -0.29227169 %
Juni 17, 2024 e hënë 1 USD = 8.46159704 SBD +0.01443824 SBD +0.17092426 %

kurset e këmbimit

USDEURGBPCADJPYSBD
USD11.07041.26540.73000.00630.1183
EUR0.934311.18220.68200.00580.1105
GBP0.79030.845910.57690.00490.0935
CAD1.37001.46641.733510.00860.1620
JPY159.7750171.0196202.1714116.6284118.8983
SBD8.45449.049410.69786.17140.05291

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Solomon Islands Dollar (SBD)

Konvertoni Shtetet e Bashkuara Dollar në monedha të tjera botërore


nga USD to SBD kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Solomon Islands Dollar është monedha në Ishujt Solomon. Simbol për USD është $. Simbol për SBD është $. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Juni 23, 2024. Kursit të këmbimit të monedhës për Solomon Islands Dollar është përditësuar të fundit në Juni 23, 2024. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. SBD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Solomon Islands Dollar = 8,45.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.