USD në SCR - Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Seychellois konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rupee Seychellois. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 23.01.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rupee Seychellois ose Rupee Seychellois për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Rupee Seychellois kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 23.01.2022 21:13
1 USD ($)
=
13,25889 SCR (₨)
1 USD = 13,258894 SCR
0,075421 USD = 1 SCR

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Seychellois?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Rupee Seychellois = 13,26

Konvertimi USD në Rupee Seychellois

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Rupee Seychellois me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYSCR
USD11.134471.355500.794910.008800.07521
EUR0.8814711.194830.700680.007750.06630
GBP0.737740.8369410.586430.006490.05549
CAD1.258011.427181.7052310.011070.09462
JPY113.66850128.95408154.0776990.3561618.54955
SCR13.2952615.0831418.0217310.568530.116971

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Rupee Seychellois (SCR)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to SCR kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Rupee Seychellois është monedha në Seychelles. Simbol për USD është $. Simbol për SCR është ₨. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 24, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Rupee Seychellois është përditësuar të fundit në Januar 24, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. SCR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Rupee Seychellois = 13,26.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.