USD në SEK - Shtetet e Bashkuara Dollar në Krona suedeze konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Krona suedeze. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 24.01.2022. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Krona suedeze ose Krona suedeze për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Krona suedeze kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 24.01.2022 03:36
1 USD ($)
=
9,19983 SEK (kr)
1 USD = 9,199826 SEK
0,108698 USD = 1 SEK

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Krona suedeze?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Krona suedeze = 9,20

Konvertimi USD në Krona suedeze

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Krona suedeze me një shumë 1 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYSEK
USD11.134471.355500.794910.008800.10882
EUR0.8814711.194830.700680.007750.09593
GBP0.737740.8369410.586430.006490.08028
CAD1.258011.427181.7052310.011070.13690
JPY113.66850128.95408154.0776990.35616112.36992
SEK9.1891010.4248112.455837.304510.080841

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Krona suedeze (SEK)

Convert Shtetet e Bashkuara Dollar to other Popular World Currencies


nga USD to SEK kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Krona suedeze është monedha në Suedi. Simbol për USD është $. Simbol për SEK është kr. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në Januar 24, 2022. Kursit të këmbimit të monedhës për Krona suedeze është përditësuar të fundit në Januar 24, 2022. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. SEK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Krona suedeze = 9,20.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.